Our Blog

Dobré SEO alebo ako nás Pandora A/S z Dánska vystrašila

Doporučujem prečítať hlavne prevádzkovateľom e-shopov s bižutériou!

 

Pred tromi rokmi sme sa rozhodli pretaviť naše hobby na biznis a výrobu šperkov povýšiť na e-shop s bižutérnymi komponentami. Ako každý rok, trendy sa menili a prišla nová móda, tzv. náramky z Pandora korálok. Výrobcovia bižutérnych komponentov hneď zareagovali a začali vyrábať nový typ korálok. Boli rôznofarebné, z rôznych materiálov ale jedno mali spoločné. Mali veľký prievlak a tak sa dali navliecť na hrubé šnúrky, hadie retiazky. Ich využitie v tvorbe je nekonečná. My sami z nich vyrábame o.i. aj prívesky na kľúče.

Anjel – prívesok na kľúče, vyrobený s korálkou s veľkým prievlakom
Všetci ich volali Pandora korálky, aj keď v skutočnosti neboli. Pandora je značka, ochranná známka a môže takéto označenie používať len jedna jediná firma so sídlom v Dánsku. Ich korálky sú vyhotovené z drahých kovov a ich zliatin, vzácnych kovov, drahých kameňov. Našťastie nás kamarátka hneď na začiatku upozornila na túto skutočnosť a tak sme sa obrátili na uja Google. Chceli sme odkukať, ako to majú ostatní. Tieto korálky volali Pandora-štýl.
Ahááá, tak takto sa to má používať. Milión e-shopov, predajcov na sashe používa slovné spojenie Pandora-štýl, tak asi je to ok, že?
Naša stránka bola tak dobre odladená, že sa vyhľadávala na prvej strane, naše fotky korálok sa zobrazovali ako prvé. Boli sme spokojní. Až kým…
… až kým neprišiel list z Čiech od právnikov, ktorí zastupujú spoločnosť Pandora A/S pre strednú Európu.
S veľkou zvedavosťou som otvárala obálku s polepom Prioritaire. Vytiahla som z nej hrubú kopu papierov s vysokou koncentráciou symbolu „§“. Mamenko moje, čo nám to prišlo! Citujem z listu:

Náš klient v rámci svojho pravidelného monitoringu zistil, že bez jeho súhlasu ponúkate komponenty pod označením „Pandora štýl“.

 

Z dlhého listu sme sa dozvedeli, že sú majiteľmi ochrannej známky “PANDORA” aj na Slovensku a bez ich súhlasu nikto nesmie používať označenie zhodné alebo podobné s touto ochrannou známkou. A okrem toho, že porušujeme práva k ochranným známkam, sa dopúšťame nekalej súťaže v zmysle
  • §46: klamlivé označenie tovaru a služieb,
  • §47: vyvolanie nebezpečenstva zámeny,
  • § 48 parazitovanie na povesti zákonníka 513/1991 Z.z.

 

Nakoniec všetko dobre dopadlo, dali nám dva týždne na odstránenie týchto bodov na našej stránke. Preto sme kategóriu premenovali podľa českých dodávateľov na veľkoprievlakové korálky. Odstránili sme text “pandora” zo všetkých stránok, z liniek, z google-cache.

Jedna vec nás ale pri tom všetkom teší. Ak sme boli prví v googli, tak niečo robíme dobre. :)

 

Stránku www.beyou.sk sme robili vo vlastnej réžii, tak ak budete potrebovať pomôcť a chcete mať dobre odladenú stránku, tak sa na nás obráťte s odvahou, radi pomôžeme:

Zuzana a Anton Oros tel: 0904 610 770 www.orflex.sk

Tags:

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!